Stripgo

StripGO

ELASTYCZNE KURTYNY PASKOWE

Elastyczne kurtyny paskowe są idealnym rozwiązaniem do wewnętrznego rozdzielenia różnych środowisk lub do zainstalowania w przejściach. Zastosowanie elastycznego zamknięcia pozwala na zrealizowanie następujących koncepcji:

  • Ruchome ściany działowe, które w razie potrzeby są zawsze możliwe do pokonania
  • Bariery pochłaniające dźwięk w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się hałasu
  • Przegrody w przejściach, aby zapobiec rozpraszaniu się ciepła

Szeroko stosowane zarówno w przemyśle, jak i w logistyce i magazynach, nadają się do instalowania na drogach ewakuacyjnych. Niezwykle proste w realizacji i instalacji, stanowią rozwiązanie ekonomiczne i funkcjonalne.

Dostępne są zarówno w wersji ze stałym wspornikiem w górnej części, jak i w wersji z zespołem prowadnic i stopek, także w górnej części, aby w razie potrzeby móc opróżnić wydzielony przedział.

Taśmy z PCV wykonane są na zasadzie wytłaczania, z zaokrąglonymi brzegami niwelującymi ich ostrość, dzięki czemu personel może przechodzić przez nie z całkowitym bezpieczeństwem. Zastosowany materiał jest produkcji europejskiej i posiada certyfikat materiału samogasnącego klasy 2.

Wspornik górny obracający się o 180°, z zaczepami do zamocowania go do nadproża lub ściany. Dostępny jako wyrób z ocynkowanej stali / INOX AISI 304. Szczęki zacisków do blokowania taśm typu stałego lub do szybkiego mocowania.

Kurtynę paskową można zainstalować zarówno wewnątrz przedziału, jak od zewnątrz. Ponadto, możliwe jest dołączenie do wspornika górnego wózków z łożyskami kulkowymi, które przesuwałyby się wewnątrz szyny. Rozwiązanie to pozwala w razie potrzeby na opróżnienie przedziału.

Taśmy wykonane z przezroczystego wytłaczanego PCV, zarówno dla środowisk, w których panuje normalna temperatura, jak i dla środowisk o niskiej temperaturze (aż do -25°). Na żądanie dostępne są wersje z kolorowego i nieprzezroczystego PCV, do szczególnych zastosowań, takich jak, na przykład, bariery uniemożliwiające przepuszczanie promieniowania UV, blokujące przenikanie światła słonecznego (np. w przemyśle tekstylnym). Zachodzenie na siebie taśm może być częściowe lub całkowite, zgodnie z pożądanym stopniem szczelności. Częściowe zachodzenie na siebie taśm ułatwia przepuszczanie światła słonecznego, a całkowite sprawia, że zamknięcie stanowi prawdziwą „przenośną” ścianę.